Zastosowanie piwniczki ogrodowej

 

W dawnych czasach, w których nikt jeszcze nie słyszał o urządzeniach takich, jak lodówki, przydomowe piwniczki pełniły nieocenioną rolę. Postęp techniki nie oznacza, że dziś piwnice ogrodowe nie okazują się przydatne. Wprost przeciwnie – co rusz można znaleźć dla nich ciekawsze zastosowania.

 

Piwnice ogrodowe to rozwiązanie znane od setek lat. Niegdyś ich rolą było przede wszystkim utrzymywanie żywności w świeżości, co udawało się dzięki niskiej temperaturze panującej w pomieszczeniu, bez względu na porę roku. Dlaczego i dziś warto zdecydować się na budowę tzw. ziemianki?

 

  • Idealna przestrzeń do przechowywania wina

Jesteś miłośnikiem dobrych win, a w swojej kolekcji masz ich naprawdę sporo? Piwniczka ogrodowa okaże się doskonałym magazynem na twoje zbiory. Nie tylko pozwoli zaoszczędzić ci miejsce, ale też umożliwi utrzymanie wina w odpowiedniej temperaturze. Piwniczka sprawdzi się również do przechowywania innego rodzaju alkoholi!

 

  • Przedłużona świeżość warzyw i owoców

Jeśli kupujesz sporo warzyw i owoców bardzo możliwe, że trudno ci znaleźć dla nich wszystkich miejsce w lodówce. Piwniczka ogrodowa to dodatkowe miejsce na każdego rodzaju „zieleninę”.

 

  • Schowek na domowe przetwory

Zalety ogrodowej piwniczki docenią zwolennicy domowej produkcji różnego typu przetworów. Ziemianka stwarza idealne warunki do ich przechowywania nawet przez długie miesiące.

 

  • Dodatkowa przestrzeń na żywność

Nie każdy może pozwolić sobie na dużą spiżarnię. Warto pamiętać o pierwotnym przeznaczeniu ogrodowych piwnic – doskonale sprawdzą się w roli pojemnego magazynu na wszelkie produkty spożywcze.
 

 
 

Serwis redagowany przez firmę
PIWNICE OGRODOWE Tomex Lider

Bartodzieje 74, 26-631 Jastrzębia, Radom

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.