PIWNICE OGRODOWE POWRACAJĄ.

 

Dlaczego wraca moda na piwniczki ogrodowe?

W dzisiejszych czasach piwniczka może stanowić w ogrodzie element architektoniczny, który nada działce indywidualny charakter.

Piwniczki mające ciekawe wykończenia (np. kamienie) ozdobione dobrze dobranymi kwiatami, bluszczami stanowią przepiękny element architektoniczny w naszym ogrodzie. Dodajmy do tego jeszcze gustowne drzwi, a taka piwnica będzie atrakcją i ozdobą naszego ogrodu.
 

W prawdzie w dzisiejszych czasach podstawowe funkcje piwnic zastąpiły lodówki jednak powrót ziemianek stał się bardzo modny.
Nie zapominajmy jednak, że piwnica ogrodowa ma przede wszystkim praktyczne zastosowanie. 

 

Jakie są głównie zalety wynikające z posiadania piwnicy ogrodowej? 

Co zyskujemy oprócz ciekawszego ogrodu? Bardzo, bardzo dużo, a mianowicie:

  • dużą przestrzeń do przechowywania naszych zapasów, skarbów,
  • miejsce o stałej temperaturze (na poziomi od 4 do 8 stopni Celsjusza), która utrzymuje się przez cały rok bez kosztownej energii elektrycznej,
  • możliwość przechowywania warzyw i owoców (ziemniaków, marchwi, jabłek i inne) wymagających niskiej temperatury, aby zachować na długo swoją świeżość,
  • magazyn na nasze domowe przetwory, weki, soki,
  • fantastyczną przestrzeń dla naszych alkoholi - piwniczka gruntowa tworzy doskonałe warunki do przechowywania win w beczkach oraz win butelkowanych, piwa lub miodów pitnych.
  • przechowalnię narzędzi ogrodowych oraz innych przedmiotów, które stosowane są przy pielęgnacji ogrodu. 
  • pomieszczeniem techniczne, w którym istnieje możliwość zamontowania pompy do basenu czy sprzętu elektrycznego do oświetlania ogrodu.
     

Zatem różnorodność zastosowanie piwnic ogrodowych oraz ich urok architektoniczny sprawia, że w dzisiejszych czasach stają się nie tylko niezwykle modne ale także bardzo praktyczne.


Dzisiejsze ziemianki pasują do każdego ogrodu - będą świetnym dodatkiem zarówno w przestrzeni urządzonej w stylu rustykalnym, jak  w ogrodzie nowoczesnym.

Piwnica gruntowa jest obecnie bardzo łatwa w wykonaniu. Możemy zakupić nawet gotowe piwnice ogrodowe przeznaczone do szybkiego montażu w uprzednio wykonanym wykopie.

 
 

Serwis redagowany przez firmę
PIWNICE OGRODOWE Tomex Lider

Bartodzieje 74, 26-631 Jastrzębia, Radom

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.