Piękna i praktyczna piwniczka – dodatek do Twojego ogrodu


Jeśli posiadasz własny ogród, bez wątpienia dokładasz wszelkich starań, by przedstawiał się znakomicie. Meble, rośliny, ozdoby – wszystko to wpływa na prezencję przydomowego zieleńca, czyniąc z niego miejsce sprzyjające relaksowi. Aby twój ogródek był jeszcze piękniejszy i bardziej funkcjonalny, warto uzupełnić go o odpowiednio urządzoną piwniczkę.
 

Najbardziej efektownym typem piwnicy ogrodowej jest klasyczna, znana od wieków ziemianka przykryta skarpą, obok której trudno przejść obojętnie. Tak stworzona piwniczka doda każdemu ogrodowi uroku oraz tajemniczości. Jak sprawić, by ogrodowy schowek zaskakiwał swoim wyglądem twoich gości?

 

 • Wybierz piękne drzwi do piwniczki ogrodowej
  Wiele osób decydujących się na budowę piwniczki w ogrodzie wybiera proste i funkcjonalne rozwiązania, takie jak nowoczesne drzwi do piwnicy. Nie jest to jednak jedyna możliwa opcja – ciekawą alternatywą mogą okazać się drzwi drewniane z metalowym elementami, stylizowane na stare wrota.
   
 • Zasadź rośliny na skarpie
  Ziemianka w skarpie idealnie nadaje się do ozdobienia roślinami. Co ciekawe, pełnią one nie tylko rolę dekoracji, ale też dodatkowej izolacji gleby od warunków atmosferycznych. Ziemiankę warto obsadzić krzewami (np. berberysem, kosodrzewiną), ziołami (tymiankiem, lawendą, rumiankiem) czy też bylinami (wiesiołkiem, goździkiem, szałwią).
   
 • Dodatkowe elementy dekoracyjne
  Aby piwniczka ogrodowa prezentowała się bajkowo, możesz obłożyć ją dużymi kamieniami rzecznymi. Warto wykorzystać również gotowe detale ozdobne, dostępne np. w sklepach ogrodniczych.

Piwniczka może być nie tylko praktycznym, ale i pięknym uzupełnieniem każdego ogródka. Możliwości jej aranżacji są naprawdę szerokie – wszystko zależy od twojej wyobraźni.

 

 
 

Serwis redagowany przez firmę
PIWNICE OGRODOWE Tomex Lider

Bartodzieje 74, 26-631 Jastrzębia, Radom

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.